11.1.20, 20:00 - אירוע הפתיחה בבית האמנים בתל אביב
12.1.20 26.1.20- המשך התערוכה בגן הבוטני בירושלים

התערוכה "רוח" הוקמה מתוך רצון ליצור שינוי בעזרת אמנות. 

כך הגענו ל"קיימא", חווה סביבתית חברתית שהוקמה על מנת ליצור סביבה משותפת למבוגרים ולנערים שפרשו ממסגרות חינוך ומצאו את האומץ לבחור את דרכם. 


החווה התחילה בטרסות העתיקות שבין בית זית לשכונת עין כרם בירושלים, אך עם השנים הוקמו באותו המודל שלוש חוות שונות ברחבי הארץ ואחת נוספת בטנזניה.

צוות החווה מגדל ירקות עונתיים בסביבת עבודה חקלאית וחברתית מתוך הבנה שכל אחד זקוק לסביבה המותאמת לו כדי לפרוח.
עבודת החקלאות הקשה והדרישות הגבוהות מלמדות את צוות החווה אחריות ויוזמה אישית, ויוצרות חיבור עמוק בין באי החווה, שעבורם הפכה לבית.

הגדרת חלק ניכר מהחוות נופלת בין הכיסאות, ולכן מבחינה כלכלית חלק מהחוות אינן מקבלות את התמיכה הבסיסית הנדרשת להן מהמדינה. דבר זה מקשה על חוות אלו לעזור לאותם חקלאים צעירים, ומערער את המשך קיומם של חלקים משמעותיים מהן. כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

אנחנו קבוצה של אמנים צעירים שמאמינים באמנות כדרך להבעה עצמית. מטרתנו היא לשלב את התשוקה שלנו ליצירה ואת הרצון לעזור. 

ב"קיימא" היחס בין הנערים למבוגרים שווה. נותנים כבוד לכולם גם למי שעוד צומח. מתוך הזדהות עם תפיסה זאת חשוב לנו שהתערוכה תהיה פרי יצירתם של אמנים צעירים. 

נושא התערוכה, רוח, יכול להתבטא בכמה אופנים. רוח היא חיצונית והיא פנימית. היא מייצרת תנועה ואנרגיה, מעצבת  את פני הקרקע ומפיצה את אבקת הצמחים וזרעיהם. היא גם מניעה את נפש האדם. הרוח הפנימית מסמלת תשוקות וחלומות, אידיאולוגיות ואמונות. הרוח היא בלתי נראית, אך בעלת השפעה רבה. 

בתערוכה שלנו, השאיפה היא שכל אמן יביע את רוחו האמנותית ויפרש נושא רחב זה למקום שלו, כשם שקיימא נותנת לכל אחד לבטא את רוחו האישית.

בקיימא צומחים ירקות ואנשים. בואו נגרום לרוח לנשוב בכיוונם.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now